Varnet


İsmini Ahıska Türkleri'nin yerleşkesi olan Gürcistan'ın Aspindza İlçe'sindeki Varnet Köyü'nden alan Varnet Cam Sera Sistemleri, 1990'lı yılların sonunda adım attığı seracılık sektöründe, Kazakistan'da kurmuş olduğu plastik sera fabrikası ile plastik sera üretimine başlamış ve bölgede birçok plastik sera projesini hayata geçirmiştir. Sektördeki gelişim ve ilerlemeyi yakından takip eden ve sektörün lider konumundaki ülkesi durumunda bulunan Hollanda’nın yenilikçi teknolojisini takip ederek yönünü, seracılığın son noktası olan cam sera teknolojisine çevirmiştir. Zaman içerisinde, öncü Hollanda şirketleri ile işbirliği içerisine girerek, cam sera üretimi ile alakalı oluşumlarını ve yapılanmasını tamamlayarak Hollanda teknoloji donanımı ile Kazakistan'da cam sera fabrikası kurmuştur. Cam sera konusundaki tecrübelerini pekiştiren firmamız, sera sektöründeki deneyimini ve tecrübesini bir adım daha öteye taşımak adına, kazanımlarını ve katma değerini Türkiye'ye ve Türk seracılık sektörüne taşımıştır.

3 Mart 1996 yılında Türkiye'de Varnet ismi ile kurulan şirketimiz büyük atılımını, 2015 yılında Antalya Organize Sanayi Bölge'sinde 11.000m² kapalı alanı bulunan Cam Sera fabrikasını kurarak gerçekleştirmiştir. Türkiye'de kurulan ilk cam sera fabrikasına sahip olan Varnet, Hollanda şirketleri üretim teknolojisi ve üretim standartlarıyla, patentli Venlo tipi cam sera üretmeye başlamıştır. 

Anahtar teslim olarak kendi bünyemizde projelendirdiğimiz seralarımızın konstrüksiyon statik hesapları, proje bazında sadece bizim oto kontrol mekanizması oluşturma niyetimizle, firmamıza bağlı olmayan mühendis kadrosuna sahip farklı kuruluş tarafından da değerlendirilmektedir. Bu bizim işimize ne kadar özen ve ihtimam gösterdiğimizin bir göstergesidir. Seralarımızın içerisinde yer alan tüm sistemler, otomasyon ve ekipmanlar Avrupa modern seracılık sektöründe yer alan üst düzey kalitedeki Avrupa ve Türk ürün bileşenlerinden oluşmaktadır. Kalite ve düzgün çalışma, Varnet'in vazgeçemeyeceği iki önemli unsurdur.    

  

 

Kurulumunu gerçekleştirmiş olduğumuz seralarımız, gerek kullanılan bileşenlerin yapısı ve kalitesi, gerek montajdaki hassas düzgünlüğü ile bugün için bile Modern Sera sektöründe yer alan Avrupa'daki birçok lider firmanın olumlu yönde dikkatini çekmektedir. Umuyoruz, sizin de ihtiyacınız olduğu her an, çözüm ortağınız ve de paydaşınız olarak, beraber yürüteceğimiz projelerinizde, ismi uzun yıllar anılacak başarılı işbirliklerine adım atabiliriz....    
 
Varnet, Türkiye’de Venlo tipi cam sera üreten ilk şirket olmuştur.

Varnet, farkını 2015 yılından günümüze, bu kadar kısa süre içerisinde, kurulumunu yaptığı sera projeleri ile ortaya koymaktadır.

Varnet, dünyada, ısıtma borularından guttera kadar, %100 “gelecek nesil” alüminyum yapılı Venlo tip sera üretecek ilk firma olacaktır.

Varnet, ürettiği cam çerçevesine güneş enerjisi paneli yerleştirerek seralarının, otonom olmasını sağlayacak akademik çalışmaları ilk yapan Türk firmadır.

 

Varnet