İklimlendirme Sistemleri

İklimlendirme Sistemleri

Sera içerisindeki optimum iklimi, ancak iklimlendirme sistemleri kullanarak sağlamanız ve muhafaza edebilirsiniz. Otomasyon merkezi, iklimlendirme sistemi vasıtası ile sera dışındaki iklim koşullarını da dikkate alarak, sera içerisinde bitkinin optimum gelişimi için gerekli olan iklim koşullarını oluşturmak üzere sensörler yardımıyla toplanan verileri kullanarak gerekli şartları sağlar. Şöyle ki; sera içerisindeki sıcaklık, serinlik, nem, CO2, ışık, bitki sıcaklığı, bitkiyi sulama, ve benzeri etmenleri bitkinizin gereksinim duyduğu şartları oluşturabilmek için sera dışarısındaki ışık, rüzgar şiddeti, nem, vb. şartlar göz önünde bulundurarak, sulama ünitesi, fanlar, perdeleme, sisleme, kazanlar, vb. sistemleri doğru zamanlama ve yeterlilikle çalıştırma gerekliliğinin sonucu, iklimlendirme sistemleri'dir.  

 

Nem ve soğutma sağlamak için yüksek basınçlı sisleme ünitesi

Yüksek basınçlı sisleme memesi

 

 

3 bölmeli pencere havalandırma, akordeon tarzı katlanabilir sinek tülü

Gölgeleme ve enerji tasarrufu için yatay perde mekanizması

 

 

 

Sıcaklık ve ışık bitkinin en önemli büyüme etmenleridir. Tıpkı sera giren ışığın ısısını alabileceği gibi mevsimsel ya da günlük sıcaklık döngüleri ısı kaybına neden olur ve bunun da doldurulması gerekir. Sera ısıtması uzun vadeli bir perspektiften bakılmalıdır. Ön tasarım aşamasında, konuma özgü veriler potansiyel enerji kaynakları için ipuçları sağlayacaktır.

Birçok durumda, maliyet etkinliği ve kalıcı bir çözüm için sürdürülebilir bir enerji kaynağı kullanmak için devlet teşvikleri bulunmaktadır. Jeotermal yer altı suları, rüzgar ve güneş enerjileri neredeyse çevreye hiç zarar vermez ve uzun vadeli enerji maliyet tasarrufu için tercih edilmektedir. Bunların kullanılabilirliğini değerlendirmek ve/veya yerel olarak mümkün olan en etkili geleneksel ısıtma yöntemini önermek için yardımcı olabiliriz.

 

 

Enerji kaynağı ne olursa olsun, uzmanlarımız sera enerji ihtiyacını değerlendirmenize ve projenin bütçesine uygun seçenekler sunmanın en iyi yolunu size sunacktır. Seçimin bir gaz / petrol / biyokütle yakma kazanı olması gerekiyorsa, Hollanda'daki veya Türkiye'deki işbirliği yaptığımız çözüm ortaklarımız ihtiyaçlarınıza istinaden son ürünleri sizin için inşa edebilir. 

 

Crone kazanı

Thermeta brülör

Mikropor azot birimi

Jeotermal kaynaklı bölgelerde, kuyu başından başlayarak, sıcak su buffer tankına ve sera içerisine kadar olan süreci yönetmekteyiz. Varnet olarak, ısıtma borusu rayları, bitki ısıtması, çatı ısıtması gibi sistemlere bir çözüm sağlamaktayız. Herhangi bir arıza durumunda özellikle ısıtma sistemlerinin yedek ısıtma kaynaklı düşünülmesi elzemdir.

Jeotermal kuyu

 

 

    

Grafik ısı şemaları Görsel şema